Select Page

Prywatne badanie wariografem

Kradzież w gronie rodzinnym

Bardzo często zgłaszają się do nas Klienci indywidualni którzy padli ofiarą kradzieży domowej i podejrzewają o ten czyn kogoś z bliskiego grona.

Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że zjawisko kradzieży rodzinnych jest dosyć powszechne, jednak mało znane, gdyż nie mówi się o tym głośno. Rodzina zazwyczaj wstydzi się za osobę która dopuściła się tak niegodziwego czynu, co jest w pełni zrozumiałe.

Milczenie i bagatelizowanie zjawiska kradzieży domowych sprawia, że złodziej czuje się jeszcze bardziej zuchwały i kradnie z jeszcze większym rozmachem…

Do kradzieży najczęściej dochodzi podczas spotkań rodzinnych, przyjęć urodzinowych, podczas świąt czy uroczystości takich jak wesela, sylwester, urodziny lub imieniny.

Należy pamiętać, że kradzież jest czynem za który grozi odpowiedzialność karna, jednak kradzieże rodzinne zazwyczaj nie są zgłaszane do organów ścigania. Tego typu sprawy rodzina woli załatwić we własnym gronie, bez angażowania policji.

Od wielu lat na zlecenie osób prywatnych oferujemy badania z użyciem wariografu w celu wskazania i wytypowania osoby która dopuściła się kradzieży. Tego typu badania charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością i w ponad 98% spraw jesteśmy w stanie wskazać jednoznacznie osobę winną.